تبلیغات

ابراز عشق در خانواده

۰
ابراز عشق در خانواده
ابراز عشق در خانواده

یکی از اصول مهم خانواده شاد و موفق ابراز عشق در خانواده است در واقع ابراز عشق عنصری مهم در کیفیت روابط خانوادگی به حساب می آید.

سه ویژگی صمیمیت، جاذبه جنسی و تعهد در تشخیص عشق و تفکیک آن اهمیت دارد.

صمیمیت و احساس نزدیکی در انواع رابطه از جمله دوستی تعیین کننده کیفیت رابطه می باشد. اما زوجین برای داشتن یک عشق کاملا سالم به هرسه فاکتوراحتیاج است.

عشق در خانواده به انسان انگیزه زندگی و بقا می‌دهد، به طور کلی در عشق بین زن و مرد صمیمیت، جاذبه جنسی و تعهد اهمیت بسیار زیادی دارد و آنچه بین زوج ها، خانواده و ازدواج تمایز ایجاد می کند این است که بیشتر به کدام یک از این سه بعد می پردازند.

نکته جالب توجه این است که عشق، خود را تقویت می کند، این به این معنا است که احساس تعهد به یکدیگر و صمیمیت بدون مرز بین زوجین عشق را روز به روز قوی تر می سازد، بنابراین آنچه که اهمیت دارد این است که شعله عشق از طریق توجه به هر سه بعد روشن نگه داشته شود. عشق بین والدین برای فرزندان نشان دهنده رابطه عاطفی عمیق است و این عشق برای رشد فرزندان دارای اهمیت می باشد.

ابراز عشق در خانواده – انواع عشق
برای اینکه بتوانیم به عنصر سازنده عشق در خانه پی ببریم باید بتوانیم از زوایای مختلف به آن نگاه کنیم.

رابطه عاطفی و زناشویی بین زوجین
رابطه عاطفی و زناشویی
این موضوع به ابعاد رمانتیک و جنسی عشق بین زوجین اشاره دارد. عاشق شدن افراد معمولا با عشق رمانتیک اتفاق می‌افتد. این نوع از عشق با احساس یکی بودن و صمیمیت ارتباط دارد.پس از ازدواج به مرور زمان زن و مرد در مسیر تکامل عشق، به یکدیگر متعهد می‌شود و رابطه جنسی بین آن ها شکل می‌گیرد.

برای اینکه زوجین بتوانند پدر و مادر خانواده سالم را شکل دهند پیش از هر چیزی باید برای رابطه با یکدیگر ارزش قائل باشند.

در یک ارتباط سالم زن و مرد تنها با هم ارتباط عاطفی صمیمانه دارند، به یکدیگر وفادارند و برای رابطه جنسی اهمیت قائل هستند. نادیده گرفتن هر کدام از این عوامل باعث شکاف و فاصله ارتباطی زن و مرد شده و در بسیاری از موارد منجر به طلاق عاطفی می‌شود.

فرزندانی که والدین این چنینی دارند مسلماً در پیدا کردن الگوی مناسب برای عشق ورزی به یکدیگر و ابراز عشق به جنس مخالف در آینده دچار مشکل می‌شوند.

منبع:مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-ابراز عشق در خانواده

+ نوشته شده توسط Ravanshenasanebartar در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: شیوه های ابراز عشق در خانواده، عشق بین والدین و فرزندان، رابطه عاطفی و زناشویی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر