تبلیغات

اعتیاد و بیش فعالی | ارتباط بیش فعالی و اعتیاد چیست؟

۰
اعتیاد و بیش فعالی | ارتباط بیش فعالی و اعتیاد چیست؟
اعتیاد و بیش فعالی، ارتباط بیش فعالی و اعتیاد چیست؟

رابطه اعتیاد و بیش فعالی چیست و چه رابطه ای با هم دارند؟ کودکان بیش فعال بسیار خاص هستند و به دلیل شرایط خاصشان ممکن است بیشتر مورد تنبیه و خشم و اعصبانیت والدین و اطرافیان قرار گیرند.

از طرف دیگر از نظر زیستی بچه های بیش فعال برای کاهش ناراحتی های خود به سمت مواد مخدر می روند.

کودکان بیش فعال به دلیل پیش زمینه زیستی و محیطی که در آن ها به وجود می آید در آینده نسبت به سایر افراد جامعه ممکن است بیشتر در معرض اعتیاد قرار گیرند.

با این حال تمام کودکان بیش فعال در بزرگسالی معتاد نمی شوند اما به دلیل حساسیت هایی که دارند باید اقدامات پیشگیرانه ای بر روی آنها انجام شود تا خطر اعتیاد در آن ها کاهش یابد.

در این مقاله به بررسی ارتباط اعتیاد و بیش فعالی می پردازیم و راهکارهایی برای کاهش این خطر را بیان می کنیم.

اعتیاد و بیش فعالی
نمی توان به طور دقیق و قطعی آینده کودک را پیش بینی کرد چون در این هنگام اختیار و شخصیت منحصر به فرد کودک بی تاثیر خواهد بود و هیچ نقشی نخواهد داشت.

بر اساس تحقیقات انجام شده فقط می توان در مورد رابطه شیوع اعتیاد و بیش فعالی افراد نظر داد و همچنین بر اساس تحقیقات تنها ۴ تا ۵ درصد افراد به اختلال بیش فعالی – نقص توجه دچار می شوند و از بین این افراد حدود ۵۰درصد تقریبا درگیر اعتیاد می شوند.

بر اساس گفته می توان به این نتیجه رسید که نیمی از افرادی که به ADHD مبتلا هستند اعتیاد به الکل، نیکوتین و سایر مواد مخدر دارند البته اگر نیکوتین را در نظر نگیریم تنها ۱۵ درصد از افرادی که به ADHD مبتلا هستند اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارند.بر اساس گزارشات کیفی انجام شده استفاده از روش های درمانی مناسب و همچنین رفتار مناسب خانواده می تواند تمایل افراد را به مواد مخدر و اعتیاد کاهش دهد.

عوارض اعتیاد به تریاک
عوارض اعتیاد به تریاک
آیا داروهای بیش فعالی اعتیاد آورند؟
یکی از داروهای بیش فعالی ریتالین می باشد و این دارو برای افرادی که به بیماری بیش فعالی و نقص توجه دچار هستند اعتیار آور نیست و افراد باید به درستی آن را مصرف کنند تا بیماری آن ها درمان شود.

اما افرادی که به اختلالات مغزی دچار هستند و بیماری بیش فعالی ندارند اگر از این دارو استفاده کنند به آن اعتیاد پیدا می کنند و از نظر روانی عوارض بسیاری برای آن ها خواهد داشت.

منبع:مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-اعتیاد و بیش فعالی | ارتباط بیش فعالی و اعتیاد چیست؟

+ نوشته شده توسط Ravanshenasanebartar در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: اعتیاد و بیش فعالی، ارتباط بیش فعالی و اعتیاد، کودکان بیش فعال
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر